Ahogyan már megszokhatták azok, akik rendszeresen olvassák soraim, jellemző rám, hogy igazi inspiráció nélkül sosem tudok írni. Tulajdonképpen most ezt a cikket, az egyik játékostársamnak köszönhetem. Nevek nélkül fogom leírni, igazából még a Drakensang Online játékon belüli játékosok nick-jét sem fogom megemlíteni. Noha utóbbinak az égvilágon semmi köze a valós élethez, de ettől függetlenül a személyiségi jogokat, illetve ahogyan az amerikai szakzsargon is ecsetelné „privacy”-t maximálisan tisztelem.
Játékosok pszichológiája
A közösségi játékoknak azaz egyik pozitív hozadéka, hogy lehetőség teremtődik a játékosok motívumainak vizsgálatára, s talán az online játékok területén a fogyasztói / vásárlói magatartások elemzésére is, amelyeknek természetesen pszichológiai alapjai is vannak.
A Tél Ünnepe 2017 avagy Télorom új verzióban
A DSO világában mondhatni ősrégi hagyomány már a Tél Ünnepe Event, amelyre csak röviden Télorom hivatkozással célzunk. A 2015-ös évben kiadott cikkem ITT tekinthető meg, az azt megelőző 2014-es pedig ITT. Fontosnak tartom a régebbi releváns cikkek hivatkozásának feltüntetését, mert igazából most már csak a 2017-es esztendő újítását szeretném publikálni. Őszintén remélem, hogy cikkem információértéke nagyobb lesz, mint szeretett Viktátorom szokásos évértékelő beszéde 😛 Mindenekelőtt irományom egy nekem tetsző grafikával kezdem, s a szokásostól eltérően nem a végén búcsúzóul, hanem már most szeretnék minden kedves harcostársamnak Boldog Új Esztendőt kívánni 🙂
Nagyvadvadászat event és egy kis lelkifröccs
Igazából két különböző témájú cikket szeretnék azon Kedves Olvasóim számára egybe gyúrni, akik azon kevesek közé tartoznak, kik nem vetik meg a sorokat, s már rájöttek az olvasás nem ördögtől való művelet 😛 Részben a játékosok pszichológiája már meglévő témakörömbe fog illeni a tartalom, részben pedig az eventek közé is sorolható, hiszen a véleményemet ecsetelni fogom a Nagyvadvadászat már lefutott eseményével kapcsolatosan, amely mindenképpen a Drakensang Online életében unikumnak számított, hiszen nem igazán volt még olyan kihívás a játék során, ahol az event haladás során (progress) legalább 1.000.000 pontot, jelen kihívásra levetítve (vadászjelvényt) kellett volna összegyűjteni.
Az érzelem csak a hülyeségeket onthatja
Gyerekek, online barangolásaim során, ismét csak egy nem mindennapi szövegezésű, de ugyanakkor mégis csak egy mindennapos jelenségre bukkantam. Ó igen, egy újabb értékes cikkel lehet gyarapítani az online játékosok pszichológiájának témáit 🙂 Természetesen az információtartalmat, de kifejezhetném úgyis, hogy odaokádott vulgáris fertőt, az ilyen ingyenes tárhelyeket biztosító felület bugyraiban találtam. Köztudott a Google nem diszkriminatív, így esetenként a szennyre is eshet választása 😛
Mire is tudod használni az aranyozott lóherét?
Rég jelentkeztem már cikkel. Már nagyon blogolni vágyhatnékom volt. Ez van, szóval nem ússzátok meg 😀 Szerintem különösen az új játékosok örülhetnek, ennek az amúgy alapvető informálódást biztosító cikkemnek. Sok menő fizetőeszköz van ebben a játékban, amelyet vagy event – esemény útján szerezhettek be, ilyen például a sárkánypénz, vagy farmolások útján, mondjuk az andermant, vagy arany, ahol az utóbbiból talán leginkább a prémiumos játékosok kamatoztathatnak. Beszélhetünk az aranyozott lóheréről is, amelyről ez a rövidke cikk most szólni fog.
Egy kedvtelés lehet-e jövedelemforrás, s önfenntartó egy vállalkozás közössége?!
Sokszor filozofáltam már azon, hogy a Drakensang Online akár lehetne több is, mint egy szimpla többfelhasználós szerepjáték. Régebben publikáltam már cikket arról, hogy maga a játék, csakúgy ahogy a Bigpoint GmbH egyéb fejlesztései is, törhetnének egyes közösségi szolgáltatók babérjaira, mint amilyen például az egyik legismertebb Facebook™. Gyakran előfordult az is — különösen a régebbi időkben —, hogy a DSO fórumon említettem meg, egy – egy olyan elvadult ötletemet, hogy mi lenne akkor ha az andermantot az egyik játékos a másiknak eladhatná, s milyen jó lenne az is, hogy Levander kincsörző kobold, egyben bankár is lenne, s kamatozhatna valamennyit az andermant. Mondanom sem kell, elzavartak az ötlettel melegebb éghajlatra, így korunk meg nem értett DSO zsenijének könyveltem el magam 😛
A közösségépítés valós problémájának gyökere
Úgy adódott, hogy nem igazán tudtam magamban tartani ezeket a soraimat. Ismét csak a játékosok pszichológiájával kívánok egy kicsit foglalkozni. Szerintem az élet minden területén a közösségépítés egy nagyon nehézkes folyamat. A cikk egyáltalán nem arról fog szólni, hogy leszóljam, vagy lehúzzam a DSO-t, hiszen ahogy említettem az élet minden területére igaz lehet a közösségépítés nagy kihívása, legyen az akár az online tér, vagy a valóvilág.
Klán problémák
Azt mindig is gondoltam, hogy egy klánt egyben tartani és menedzselni az nem hétköznapi feladat. Ahány ember, annyiféle. Szokták mondani ettől szép a Föld nevű bolygó, hiszen ez biztosítja számára a változatosságot, amely fűszerezés nélkül az ember gyakorlatilag életunt, életképtelen. Klán létrehozására a törekvéseim megvoltak, s úgy gondolom ennek elég jó propaganda alapot szolgáltatott blogom https://bajkotamasdrakensang.com/klant-keresel-szerintem-ne-siesd-el-jol-gondold-at/ oldala, ahol tulajdonképpen értékes instrukciókkal kívántam szolgálni mindazoknak, akik épp klánválasztás előtt állnak a DSO berkein belül. Hogy ez gyakorlatban mennyire sikerült, mármint, hogy ennek a belinkelt aloldalnak a funkciója mennyire érte el a célját, azt mi sem igazolja jobban, mint ezen a csatornán klánomba (DúriaGyermekei) keveredett játékosok valóban hosszú életútja.
Áldás vagy átok? Gyerekek a képernyő előtt
A DSO magyar fórumának egyik témájában, ahol a játékkal és egyéb dolgokkal kapcsolatos különböző dühöngéseket lehet kiadni / előadni fejtettem ki a véleményem a PvP egyik hiányosságával kapcsolatosan ami egyébként már lerágott csont, csak épp a fejlesztők rá se bagóznak 😉 Itt említettem meg, hogy kisfiam kb. napi 10 percet játszik ezzel a szerepjátékkal. Persze mostanra már koránt sem igaz ez a felállás, mert örülhet a sok tanulni való mellett ha heti 10 perc időt tölthet a játékkal, pedig még csak ovis 😀 A lényeg, hogy a fórumon belüli posztom érdekes párbeszédeket és reakciókat váltott ki. Voltak olyanok aki egy 6-10 éves gyerek esetén még napi 10 perc játékot is soknak tartottak, s akadtak olyanok is akik azért azt nem tartották ártalmasnak.
Adathalászat a Drakensang Online játékban
Egyre több a csaló akik a játékosokat megvezetik a DSO chat-jén 🙁 Az adathalászat már sajnos egy elég régi fogalom az IT világában. Egyes bűnszövetkezetek hihetetlen professzionalizmussal tudják végezni ezt a bűncselekményt. A lényege, hogy a hiszékeny, naiv embereknek valamit ígérnek, s eme ígéret ösvényén szépen hozzájuthatnak az áldozatok túlnyomórészt szenzitív jellegű adataihoz.